Ekološki otok v Podljubelju

Na fotografijah je razvidno stanje na ekološkem otoku v Podljubelju. Nekdo je minuli ponedeljek, 16. novembra, ob zabojnike postavil vreče z gradbenimi odpadki, ki so jih naši zaposleni tudi odpeljali, čeprav taki odpadki NE sodijo na ekološki otok. V petek, 20. novembra, sta bili poleg zabojnikov ponovno dve vreči, ki smo ju prav tako odpeljali. Danes smo žal naleteli na še slabšo situacijo – kar sedem vreč z gradbenimi odpadki.

Občane ponovno obveščamo, da lahko 1,5 kubičnega metra gradbenih odpadkov brezplačno oddajo v zbirnem centru v Kovorju. Malomarno in nepravilno odložene odpadke sicer naši zaposleni odpeljejo in poskrbijo za izgled okolice ekološkega otoka. Moramo pa se zavedati, da vsako tako dodatno odvažanje pomeni dodaten strošek. Apeliramo na vse, da namen ekoloških otokov ni odlaganje kar vsega po vrsti v smislu »bodo komunalci že odpeljali«, pač pa je to prostor za ločeno zbiranje papirja, odpadne embalaže in stekla.

Ponovno vljudno prosimo, da se tega držimo.