Posodobljen seznam ekoloških otokov

23. november 2022

V Občini Tržič se trenutno nahaja 53 ekoloških otokov.

Gre za prostore odlaganja izključno ločeno zbranih naslednjih odpadkov: papirja, stekla in odpadne embalaže.

Vse ostale vrste odpadkov sodijo v zbirni center, ki se nahaja v Kovorju. Odprt je vsak dan z izjemo nedelj in praznikov (obratovalni čas).

Kje vse so ekološki otoki v naši občini?

Na spletni strani  imamo objavljen vedno aktualen seznam ekoloških otokov. S klikom na posamezni ekološki otok lahko uporabniki najdete tudi njegovo natančno lokacijo.

Kaj pa, če je zabojnik na ekološkem otoku poln?

Zabojnike praznimo redno, očistimo tudi bližnjo okolico ekoloških otokov. Seveda se lahko zgodi, da je zabojnik ob vašem prihodu poln. V tem primeru vas vljudno prosimo, da odpadkov ne odlagate poleg zabojnikov, pač pa poiščete drug ekološki otok ali pa odpadke odpeljete v zbirni center.

Kam sodi kakšen odpadek?

Za pomoč občanom pri ločevanju odpadkov smo konec leta 2021 izdali Abecednik odpadkov. Vabimo vas, da ga ponovno prelistate in v primeru dileme preverite, kam določen odpadek spada. Če v omenjeni publikaciji ne najdete odgovora na svoje vprašanje, nas lahko pokličete na tel. št. 04 597 1300 in pomagali vam bomo najti rešitev.