Tudi narisana sveča je lep spomin

27. oktober 2022
V lanskem letu smo v naši občini zbrali kar 16 ton odpadnih nagrobnih sveč, večino okrog 1. novembra.

Vemo, da odpadki bremenijo naše okolje, a kljub temu smo prepričani, da se spodobi na grob prinesti svečo. "Saj bo samo ena", se običajno tolažimo. Številke žal govorijo drugače.

Učenci iz Osnovne šole Tržič delijo mnenje, da je tudi narisana sveča lahko lep spomin, zato so se pridružili naši ozaveščevalni pobudi in na kamenčke narisali čudovite motive svečk in angelov. Iskrena hvala vodstvu šole, učiteljicam in učencem za njihov trud in zavzetost.

Kamenčki bodo od jutri dalje na voljo na pokopališču v Tržiču.

Vabimo vas, da si vzamete kamenček in ga namesto plastične sveče postavite na grob ter na tak način počastite spomin in izkažete spoštovanje do pokojnih, obenem pa poskrbite za okolje.

Hvala vam.